מנטור לעסקים - ככה תיצרו מצוינות עסקית

בעולם העסקים של ימינו, ארגונים מכוונים לשיפור מתמיד של מצוינות עסקית בסביבת עבודה גלובלית. ניהול תהליכים עסקיים (BPM) הוא המפתח להשגת מטרה זו. בדרך כלל ניתן ליישם מתודולוגיית BPM על פי השלבים הבאים:

  • ניתוח: נבצע ניתוח מקיף כדי לזהות תהליכים שניתן ליצור או לבצע בהם אופטימיזציה כדי לעמוד בדרישות העסקיות ושיפור ביצועים.
  • תכנון: תכנון של תהליך כולל מספר שלבי עבודה ובתוכם גם אינטראקציות בין אדם לאדם, בין מערכת למערכת ובין אדם למערכת. התכנון נמדד בהפחתת טעויות ושמירה על נהלי הפעלה מתאימים ועמידה ברמת השירות שנקבעה ללקוחות.
  • הרצה: לאחר שתכנון התהליך מוכן, ניתן לדגום אותו באמצעות ערכי קלט משתנים בכדי להתבונן בהתנהגותו. אם נצפתה התנהגות לא רצויה, ניתן לבצע שינויים באופן איטרטיבי. מומלץ לעשות שימוש בכלים למדידה והערכה של השפעת השינויים על פעילות הארגון.
  • ביצוע: מעבר כולל ומלא של החברה לביצוע פעיל של התהליכים שנבחנו.
  • מעקב: בביצוע המודלים שנבנו ישנה חשיבות למדידת הדברים הנכונים בתהליך. קל מאוד להגיע לתהליך בו מרוב עצים לא רואים את היער, משמע, יש להתמקד באותם מדדים רלוונטיים לתהליכים שהוגדרו. המידע שנאסף ומעובד , מהווה בסיס מידע רלוונטי לניתוח יכולות של החברה ובסיס לתכנון פעילות עתידית.
  • אופטימיזציה: המידע שנאסף ומנותח הינו בסיס לאיתור, תכנון וביצוע של תהליכי אופטימיזציה בארגון. תהליכים המייעלים את משך זמן הייצור, היקף כ"א הנדרש לביצוע המשימות, קיצור הדרך והעלויות לפיתוח חדשנות בסל המוצרים ועוד.

מצוינות עסקית מתקיימת בתחומי פעילות שונים כגון הובלה בחדשנות, בניית יתרון בעלויות הייצור, שיפור רמת שירות לקוחות ועוד.
חשוב להבין כי ניהול שינויים הוא רציף ואינסופי.

BPM הצעת הערך

ככה תייצרו מצויינות עסקית - בני פלומן

איור: מודל עסקי – הצעת ערך

המודל העסקי מגדיר את הצעת הערך ואת הצהרת הערך, כלומר מוצרים ושירותים הנמכרים ומסופקים ללקוחות . הגדרת הצעת ערך היא משימה חשובה וקבועה. בסביבה המשתנה באופן דינמי. זהו שיקוף מתמשך של -מה הלקוח צריך ואכפת לו ("צרכים") ואיך החברה משביעה את רצונו ("יכולות הליבה").
BPM ככלי אופטימיזציה מייצר ומנהל שינויים באמצעות לולאת משוב רציפה ואינסופית, אשר אמורה להיות מיושמת בכל הממדים בתהליך המופיע באיור.

מנטור לעסקים בני פלומן

מחזור חיים של BPM
ניהול התהליכים הללו בצורה רציפה
ומדידה הופכת את BPM למפתח להצלחה.

יועץ עסקי מומלץ, בני פלומן

בני פלומן מנטור עסקי, מסייע בפיתוח עסקי לחברות ועסקים שונים

אם אתם מרגישים שגם אתם זקוקים לשירותי מנטור לעסקים, אשמח להעניק לכם סיוע מקצועי, ייעוץ עסקי ויחס אישי!
שמי בני פלומן ואני מנטור עסקי בעל ניסיון רב. נושא המנטורינג העסקי טומן בחובו נושאים מרובים כמו: יעוץ כלכלי עסקי, יועץ דיגיטלי לעסקים, אימון וייעוץ אישי למנהלים, אימון עסקי למנהלים, מנטור פיתוח עסקי ועוד.
כחלק משירותיי המקצועיים סייעתי לעשרות חברות וארגונים בתהליכי התנהלות, התייעלות, אסטרטגיה, שיווק ומכירה.
אם גם אתם מעוניינים ביד מקצועית מכוונת, שתכוון אתכם לבחירות הנכונות אשר יובילו את העסק שלכם להצלחה,
בני פלומן, יועץ עסקי מזמין אתכם ליצור קשר במספר טלפון: 052-420-3043 לשיחת ייעוץ ראשונית בת שעה ללא עלות וללא התחייבות בה אוכל להבין את צרכי הארגון, האתגרים מולם אתם עומדים ולהציע פתרונות מקצועיים לטווח הקצר והארוך שיסייעו לכם להביא לצמיחה אמיתית של העסק שלכם.
למעוניינים, ניתן גם להשאיר פרטים ונציג מטעמי יחזור אליכם.