יועץ ארגוני

מה זה ייעוץ ארגוני?
ייעוץ ארגוני הינו תחום אשר מתמקד בארגון עצמו, במבנה שלו ובתהליכים הקורים בו וסביבו. מטרתו של תהליך הייעוץ היא לשפר את תפקוד העסק תוך תמיכה וליווי מקצועי עד להסתגלות הארגון לשינויים הנדרשים בכדי להגיע למטרות וליעדים הנדרשים לצמיחת העסק.

מהו תפקידו של היועץ הארגוני?

תפקידו של היועץ הוא לתת סיוע מקצועי לביצוע מטרות הארגון בדרך האופטימלית.
אחד היתרונות בשירותי יועץ חיצוני היא העובדה כי אדם חיצוני הוא יותר אובייקטיבי ונתפס בעיני העובדים כנייטרלי.

הייעוץ הארגוני מתאים יותר לארגונים הנמצאים בתהליכי צמיחה, שינוי, או דעיכה.
כיום ישנם יותר ארגונים הנעזרים במגוון שירותי ייעוץ : יועץ ארגוני, יועץ שיווק ואסטרטגיה, יועץ שיווק ופרסום, יועץ עסקי, יועץ שיווק דיגיטלי וישנם מנהלים רבים הנעזרים בשירותי מנטור עסקי, באימון עסקי למנהלים או באימון אישי למנהלים

היתרונות המרכזיים של בני פלומן בפעילות בתחום הארגוני

1. שיפור לטווח ארוך – כניסה של יועץ ארגוני נועדה לייצר תהליכים המשפיעים בטווח הארוך על חיי העסק.
התהליך מתבסס על הצעדים אותם החברה מתכננת לבצע בפעילות העסקית שלה ומכאן בניית מפת הצרכים שלה לגיוס והשבחת ההון האנושי שלה.
הייעוץ מספק מפת דרכים ארוכת טווח לשיפור מתמיד והצלחה מתמשכת. כמו כן, הייעוץ ממוקד בבניית אסטרטגיות קונקרטיות שחברי הצוות שלכם יכולים לתכנן, ליישם, להעריך, לשפר ולפקח ככל שעובר הזמן.
במקרים רבים ייעוץ כזה יכלול צורך בשינוי פנימי וחיצוני כאחד. החברה שלכם תלמד כיצד לאמץ נקודת מבט ממוקדת עתיד בכל התחומים, החל משיווק ועד שירות לקוחות.

2. תקשורת משופרת – תקשורת אפקטיבית היא כמובן מפתח חשוב לפעילות האפקטיבית של החברה.
עובדים אשר אינם יודעים כיצד לתקשר ביניהם, מנהלים שאינם מצליחים להטמיע מדיניות ונהלים בארגון, נסיגה ב"גאוות היחידה" של עובדים בהשתייכות שלהם לחברה, התגברות של עימותים בין עובדים ומנהלים – כל התופעות הללו ממחישות את המחיר הכבד שמשלם ארגון כאשר אין בו תכנון, בניה, הובלה וניהול של תהליכים ארגונים.
היועץ הארגוני ינחה אתכם בדרכים לשיפור תקשורת הצוות. כמו כן, כיצד לתת משוב יעיל ולעסוק באינטראקציה ארגונית. בנוסף ינחה אתכם היועץ לבנות פלטפורמה ותהליכים על מנת ליצור חיבור בין העובדים למטרות ולחזון החברה. פלטפורמה כזו מסייעת ליצור תרבות חברה המעודדת שקיפות, פתיחות וקווי מגע ברורים.
כאשר העובדים שלכם מבינים שקולם חשוב ויקר להצלחת הארגון, הם יהיו מעורבים יותר ויעלו הצעות וישתתפו בצוותים להובלת שינויים וכך למעשה יהיו השגרירים הטובים ביותר שלכם להגדלת המודעות וערכי המותג שלכם בקהילה.

3. פיתוח ההון האנושי – מחקרים מראים כי רק ל -20% מהעובדים יש את הכישורים הדרושים להם בכדי להצליח בתפקידם הנוכחי ובקריירה העתידית, עובדה זו מדליקה נורה אדומה לגבי הפוטנציאל הלא ממומש שקיים בכל חברה. ייעוץ ארגוני ממפה את צרכי הארגון ואת הכיוונים בהם יש להשקיע את המאמצים להתפתחות מקצועית. בסביבה שמעודדת בינוניות ואין מימוש של הפוטנציאל האישי נראה מגמת עזיבה של עובדים מצויינים.
אחד מעמודי התווך של ייעוץ לפיתוח ארגוני הוא לתת לעובדים את הביטחון והיכולת לחולל שינוי בתוך הארגון שלהם.
יועץ ארגוני שלכם יוכל גם לסייע לחברה שלכם לפתח דרכים חדשות לספק הכשרה וחינוך לעובדים. זה יכול לעזור להגביר את המוטיבציה המחלקתית ולהניע שיפורים בתהליכי העבודה.

4. חדשנות באמצעות מוטיבציה – ההצלחה של החברה שלכם תלויה במוצרים ובשירותים שלכם . המוצרים והשירותים שלכם עשויים להיות יוקרתיים, אך האם מובטח לכם שתמיד תשמרו על יתרון החדשנות? התשובה היא לא.
כדי לשמור על חדשנות בחברה צריכים להתקיים מספר תהליכים ושלבים בפעילותה.
החשוב שבהם הוא איכות ורמת המוטיבציה של ההון האנושי.
צמיחה של מתחרים מתבססת על חדשנות והמנועים לייצר זאת הם ההון האנושי.
יועץ ארגוני יכוון וינחה אתכם כיצד לייצר פלטפורמות ותהליכי עבודה המקדמים חדשנות.

5. מיקוד בהכוונה והנעת כ"א – בפעילות היומיומית שכיח מאוד לראות שלא כל תהליכי העבודה או איכות ההון האנושי משרתים את התוכנית האסטרטגית של החברה.
חוסר הבהירות ומיקוד שהופך למעורפל מגדילים את הסיכוי לעזיבה של כ"א איכותי והדבר גורר ירידה באיכות הטיפול הניתן ללקוחות.
היועץ הארגוני משמש כצד שלישי, אובייקטיבי שיודע לחבר בין האסטרטגיה העסקית של החברה לבין פעילות אפקטיבית של ההון האנושי בה.

6. שיפור רווחיות – כאשר בוחנים את נושא שיפור הרווח, הפעולות השכיחות שניתן לראות הן : קיצוצים בשכר, הכנסת טכנולוגיות, הורדת עלויות רכש והגדלת מכירות. אחד הנושאים החשובים שלא כרוכים בפיטורים הוא הפריון. יועץ ארגוני יסייע לכם בניתוח פוטנציאל הגידול בפריון תוך בנייה והובלה של תוכניות מותאמות.


7. עבודת צוות – מעטים האנשים שיצליחו בארגון ללא עבודת צוות. המסגרת והקבוצה איתה אנו פועלים, משמעותית מאוד למיקסום הפוטנציאל הטמון אצל כל אחד מאיתנו, ניתן לראות זאת במסגרת בית הספר, צבא, הקמת תא משפחתי וכמובן עבודה בחברה.
יועץ ארגוני יסייע לכם בבניית עבודת צוות יעילה אשר תמקסם את פוטנציאל ההון האנושי אצלכם.
עידן הקורונה מאתגר מאוד בכל מה שקשור לעבודת צוות , אחד הדברים המשמעותיים הוא שימוש בכלים לייעול תהליכי עבודה קבוצתיים, למאמר המתייחס לאתגרי הזום בעידן הקורונה מוזמנים ללחוץ כאן.

יועץ עסקי מומלץ, בני פלומן

בני פלומן יועץ ארגוני

שמי בני פלומן ואני יועץ ארגוני בעל ניסיון רב . הייעוץ הארגוני טומן בחובו נושאים מרובים: יעוץ עסקי, יעוץ שיווקי, יעוץ אסטרטגי ועוד. כחלק משירותיי המקצועיים סייעתי לעשרות חברות וארגונים בתהליכי התנהלות, התייעלות, אסטרטגיה, שיווק ומכירה.
אם גם אתם מעוניינים ביד מקצועית מכוונת, שתכוון אתכם לבחירות הנכונות אשר יובילו את העסק שלכם להצלחה,
אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר במספר טלפון: 052-420-3043 לשיחת ייעוץ ראשונית בת שעה (ללא עלות וללא התחייבות) בה אוכל להבין את צרכי הארגון, האתגרים מולם אתם עומדים ולהציע פתרונות מקצועיים לטווח הקצר והארוך שיסייעו לכם להביא לצמיחה אמיתית של העסק שלכם. למעוניינים, ניתן גם להשאיר פרטים ונציג מטעמי יחזור אליכם.