גיוס תרומות לאקדמיה-לא קל

את מיכל גושציני, מנהלת מחלקת פיתוח משאבים ויחסי ציבור במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין אני מכיר שנים רבות והיה לי הכבוד לעבוד עימה במסגרת פרויקט בייעוץ ארגוני במכללת דוד ילין.

בראיון זה אני רוצה לשקף עשייה ותובנות לכל מוסד אקדמי המעוניין לשפר ואו להקים יחידה לגיוס תרומות.

תעודת זהות של מיכל גושציני

אני בת 47 גרושה + ילד אחד מקסים ומיוחד שמשרת כקצין בצה"ל – הדבר הכי טוב שעשיתי בחיי J

הגעתי לעבוד במכללת דוד ילין לאחר 14 שנים בהן הייתי העוזרת והדוברת האישית של טדי קולק ז"ל בקרן לירושלים ובמוזיאון ישראל וככה הגעתי לעולם גיוס התרומות, ה"שנור" 😊

בשנתו האחרונה של טדי קולק, כשכבר לא הגיע לעבודה, חיפשתי עבודה חדשה שתתאים לערכים שלי ולהשקפת עולמי ושאוכל לתת בה מכישורי, קשריי וניסיוני וכך הגעתי למכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין שבה אני מכהנת כמנהלת מחלקת פיתוח משאבים ויחסי ציבור מזה 11 שנים.

תמיד האמנתי שהחינוך מתחיל מהבית ורק על ידי חינוך אפשר לשנות דברים ולכן אני כל כך מתחברת לאמירתו של המורה והמחנך יאנוש קורצ'ק שאמר ש "רק דרך החינוך אפשר להפוך את העולם למקום טוב יותר" ואני בהחלט מרגישה זאת בעשייה בדוד ילין.

במהלך תפקידיי אני מעורבת, בין היתר, בפרויקטים ייחודיים, מיוחדים ומדהימים המפגישים את העשייה ואת התרומה לקהילה וזה מאוד מספק. כמו כן, אני אחראית גם על יחסי הציבור ..

בדרך כלל יחסי ציבור נפרדים מגיוס תרומות לא ?

כשהתחלתי את התפקיד במכללה ההגדרה הייתה: "מנהלת מחלקת פיתוח משאבים, שיווק, דוברות ויחסי ציבור" – לאחר מאמצים רבים הצלחתי להוביל להפרדת תחום השיווק מהמשימות שלי, שכן זה תחום משיק אך נפרד לחלוטין והיום הוא יחידה נפרדת עם מנהלת שיווק. לגבי יח"צ יש היגיון רב בחיבור ביניהם, אני מיודעת בכל הפרויקטים והנעשה במכללה, אני יוצרת קשרים ושיתופי פעולה תוך כדי סיורים וביקורים הקשורים ליחסי ציבור, לדוגמא: תוך כדי סיור עם גורמים ממשרד החוץ, יצרתי קשרים והובלתי לשיתוף פעולה בתוכן ותקציבים של פעילות שנערכת במכללה.

בתחום היחסי ציבור אנו עובדים מול משרד יח"צ חיצוני ועם שיתוף פעולה מלא של הנהלת המכללה.

מה מבנה היחידה לגיוס משאבים ?

אנחנו שתיים ביחידה…. שתי מיכליות 😊 מיכל שעובדת עמי מסייעת לי בעיקר בתחום יחסי הציבור ואני מתמקדת יותר בתחום פיתוח המשאבים מול קרנות, תורמים וגופים שונים. הגשת בקשות, מעקב ועריכת דו"חות. המחלקה שלי כפופה ישירות לנשיאה ולמנכ"ל.

ניתן לראות בלא מעט מכללות יחידה קטנה כמו שלי. בגופים גדולים יותר כגון אוניברסיטאות, ניתן לראות מחלקה גדולה יותר ובה צוות רב כשכל אחד אחראי לנישה מסוימת כגון: קרנות, תורמים, חסויות, נסיעות לחו"ל, אגודת ידידים ישראלית ובינלאומית וכו'…… כאן הכל נעשה, עד כמה שהדבר אפשרי, על ידי הצוות המצומצם שלנו J

מה החוליה החשובה בהצלחת פעילותה של יחידה לגיוס משאבים?

הכי חשוב זה "פתיחת הדלתות" וזה דבר שנעשה בדרך כלל על ידי הנשיא, המנכ"ל ו/או יו"ר הוועד המנהל. יש מקומות בהם אין לאנשים אלו את הקשרים ו/או הכישורים המתאימים ולכן יש ששוכרים את שירותיהם של פרילנסרים שונים כגון מישהו שהוא יוצא משרד החוץ או משהו דומה בעל קשרים שפותח את הדלתות…. במכללה זהו מאמץ משותף שלי ושל כל הפונקציות שהזכרתי.

מה הציפיות של הארגון ממך ? האם יש תוכנית עבודה שנתית ?

בכל שנה אני מכינה תכנית שנתית הכוללת צפי של תקציב. קשה מאוד לספק יעדים אמתיים של הכנסות לגיוס משאבים שכן המשתנים הם רבים והם תלויים בהרבה מאוד פרמטרים שבסופו של דבר נשענים על החלטה של בעלי ההון ואו מנהלי קרנות בינלאומיות וגם במצב במדינה שלנו ו/או בכל אחת מהמדינות בהן נמצאות הקרנות מהם מבקשים כספים.

סתם להמחשה, אני יכולה להגיש בקשות ל- 100 קרנות ובסוף להצליח לקבל מ 2-3 קרנות וגם זה לא בטוח.. אתה צריך להבין שיש עשרות אלפי עמותות וכולן מבקשות משאבים לפעילויות שלהן.

דוגמא של דבר שקרה לי – כשהגעתי למכללה נסעתי לארה"ב לפגישות לגיוס משאבים וכבר היו לי הבטחות אך לצערי בדיוק שהייתי שם התפוצצה הפרשה של מיידוף ויש לי תרומה שאושרה מקרן מסוימת שנפגעה קשות, שעד היום לא קיבלנו אותה.

האם יש נוסחה ואו אבני דרך שגורמים לנו להצליח בגיוס מול קרנות ?

חשוב כמובן לענות לקריטריונים של הקרן . לכל קרן יש פרופיל של פרויקטים בהן היא רוצה להשקיע.

חשוב לשמור על שקיפות גבוהה לגבי הנתונים הרלבנטיים ולאחר הזכייה לייצר דיווח אמין ושקוף למנהלי הקרן.

אם לרגע אני בהנהלת המכללה ומוכן להקצות לך משאבים רבים כדי לשלש את היקף התרומות שאת מגייסת בשנה. מה תידרשי כדי לעמוד בכך ..?

בעולם אידיאלי (הבנתי אחרי הרבה שנים שהוא לא קיים 😊) – הייתי רוצה לשכור את שירותיו של פרילנסר שעבד במשרד החוץ או אדם בעל שם המקושר מאוד למשפיענים ועשירים ושיוכל לסייע בפתיחת דלתות.

דבר נוסף שהייתי עושה הוא הוספת משרה לצוות היחידה לסיוע במילוי ועדכון טפסים מול הקרנות ועדכון כל הנתונים של הקרנות והגופים השונים שמשתנים כל שנה וזו עבודה שזיפית רבה מאוד.

האם קל לגייס תרומות לתחום החינוך?

לא קל לגייס תרומות בכלל ועל אחת כמה וכמה לתחום החינוך! לכאורה נשמע שחינוך זה תחום שיזמין תורמים אך בפועל זה קשה מאוד. התחום לא "סקסי", לא מושך מספיק כמו לגייס לעמותות העוסקות בחיים ומוות…

יש לא מעט תורמים ששואלים אותי מדוע לתרום לחינוך ? זו המשימה של המדינה ולא של התורמים.

תני לי בבקשה מספר דוגמאות לפרויקטים במכללה הממומנים מתרומות .

אתן לך מספר דוגמאות אך ברצוני לציין כי גם כשמקבלים תרומות, זה אף פעם לא מספיק והמכללה צריכה להוסיף גם מהתקציב שלה וכל הזמן צריכים לחפש גופים נוספים למימון הפרויקטים.

שיפוץ וציוד מרכז אתגר – מרכז המעניק תמיכה והעצמה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים.

הפעלת קורסים משולבים בהם לומדים יחד סטודנטים ממסלול מלמ"מ (מורים לילדים בעלי מוגבלויות מורכבות) ואנשים עם מוגבלויות שונות ו/או עם שונות קוגניטיבית. מקורסים אלו מופקים מיזמים משותפים כדוגמת קורס הכשרת מלווים לאנשים עם מוגבלות וקורס הכשרת מלווים בהסעות לאנשים עם מוגבלות הכלל גם הפקת מדריך בנושא.

הכשרת אנשים עם שונות קוגניטיבית להיות סייעים בגני ילדים.

לאן תחום גיוס התרומות מתקדם ? מה הם הטרנדים החשובים בו ?

כמו בכל תחום, גם תחום זה מתקדם לזירה הדיגיטלית. הטרנד כיום הוא גיוס המונים וגם אני מתכוונת לקחת את המכללה לשם. צריכים להדגיש את הבידול ולעבוד על הרגש.

אם מוסד רוצה להקים תשתית לגיוס משאבים מה הוא צריך לעשות כדי להצליח ?

ראשית הוא צריך לחפש גייס/ת משאבים ולדעת שלשם לגייס כשפים צריך להוציא כספים!!

מה הפרופיל של מגייס משאבים ?

היום ישנה הכשרה מקצועית בנושא, מדובר על לימודי תעודה הנלמדים במוסדות אקדמיים.

בקורסים אלו לומדים לבנות את תהליך הפנייה לקרנות וגופים פרטיים, המתודולוגיה למילוי טפסים של הקרנות ועוד.

האם מישהו שסיים הכשרה כזו יתאים לי ?

ברור שזה לא מספיק. בתחום הזה חייבים מישהו עם ניסיון בשטח, אני למשל באתי מהשטח וללא הכשרה מקצועית. אני לצורך העניין למדתי על הדרך… והיה לי גם את המורה הכי טוב (טדי קולק) .. J

אני מבין ממך שאני צריך לחפש רכזת גיוס תרומות , האם קריטי שיהיה עם ניסיון באקדמיה ?

לא קריטי, ברור שזה יתרון אבל לא הכרחי, העיקר שידע את העבודה. חשוב לציין שידיעת אנגלית ברמה גבוהה חיונית לתפקיד.

מהו התקציב שעלי להכין לבניית מחלקה כזו ?

מאוד בעייתי לתת תכנון מדויק . זה לא כמו להגיש תוכנית שיווק. בשיווק ניתן לתת דוח עלויות וצפי להיקף גיוס סטודנטים. בגיוס משאבים כדי לגייס יותר צריך להשקיע יותר וזה לא מובן בהנהלות של מוסדות אקדמיים. לא ניתן לתת צפי מדויק לכמה נגייס .

אני הייתי מתחילה עם אדם אחד בעלות של כ 200,000 ₪/

בנוסף משקללת נסיעה לחו"ל אחת לרבעון, חומר שיווקי ייחודי שמפיקים במספר שפות ותקציב למתנות. הערכה זהירה שלי היא כחצי מיליון ₪ אך כמובן הכל תלוי בגודל העמותה.

בתחום זה יכול להיות שהכסף שיגיע יכסה מיד את העלויות לאחר נסיעה אחת ויכול להיות שייקח זמן רב עד שיהיה החזר השקעה. זו המציאות ביחידות לגיוס תרומות.

האם ניתן לחבור מספר מוסדות לגיוס משאבים לפרויקט משותף ?

יש דברים כאלו המובנים בקריטריונים של הקרנות – למשל הקרן של האיחוד האירופי מעניקים כספים לחבירה של מספר מוסדות יחד ובדרך כלל ממדינות שונות. התקציב מתחלק לפי פעילות של כל אחד ממוסדות הלימוד.

הגשה של הצעה זו היא בין המורכבת שראיתי …..בדרך כלל יש אדם מיוחד שמועסק רק לצורך בקשה זו. אני כמובן לא יכולתי לאפשר לעצמי להתפנות ולעסוק רק בזה ולהוביל בקשה אך שיתפנו פעולה עם מוסדות אחרים שהם הובילו את הבקשה.

האם עיקר התרומות לאקדמיה מגיעות מקרנות ? או תורמים אישיים?

גם וגם. הכל בהתאם לגוף הפונה, לפרויקטים שמבקשים עבורם כספים ולקשרים של האנשים העומדים בראשי הגופים.

איפה את עוד 5 שנים ..?

בעוד חמש שנים?? J מקווה להיות עם תואר שני בעבודה סוציאלית טיפולית ולעבוד בזה משרה חלקית בשביל הנפש. בנוסף אני רוצה להתמקצע בכל הקשור למסחר האלקטרוני.

זהו תחום מרתק שיכול לתת ביטוי ליצירתיות שלי, אני רוצה לפתח משהו שהוא שילוב של אומנות ומוצר צריכה ולמכור אותו דרך זירות סחר אלקטרוני.

או שאהיה עדיין כאן J

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתף בלינקדין
שיתוף ב google
שתף בגוגל פלוס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ברוך הבא, אם לא עשית את זה כבר. הירשם/הירשמי לניוזלטר שלי עכשיו

אם זה עניין אתכם, יש מצב שגם כאן תמצאו משהו שיעניין אותכם